2025 yil 22 yanvar kuni “Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha” doimiy komissiyasining navbatdagi yig’ilishi bo’lib o’tdi.
Yig'ilishda quydagi masalalar ko'rib chiqildi.
1. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Zafarobod tumanidagi Xalq qabulxonasi tomonidan tuman mahallalarida tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha kelib tushayotgan murojaatlarni tahlil qilgan holda hokim yordamchilari faoliyatining natijadorligini o‘rganish yuzasidan axboroti to‘g‘risida.
2. Zafarobod tumanida 2025-yilda aholini doimiy, vaqtinchalik va mavsumiy ishlarda band qilish bo‘yicha shakllantirilgan maqsadli ko‘rsatgichlarini tasdiqlash to‘g‘risida.
3. Jamoatchilik fikri asosida tadbirlarni shakllantirish, baholash, tanlab olish
hamda ijrosini monitoring qilish bo‘yicha tuman ishchi komissiyaning 2024-yilda o‘tkazilgan tashabbusli budjet jarayonlarini moliyalashtirishga
yo‘naltirilgan mablag‘lar yuzasidan hisoboti to‘g‘risida.