Xalq deputatlari Namangan shahar Kengashi raisi, deputat Rustamjon Isaqov Namangan shahridagi “Chorsu bozori” mas’uliyati cheklangan jamiyati faoliyati bilan tanishdi.
Xalq deputatlari Namangan shahar Kengashi raisi, deputat Rustamjon Isaqov tomonidan Sharq Tongi MFY, Samarqand 4-o‘tish yo‘li 43-xonadondagi fuqaro Askarov Komiljon holidan xabar olindi.
Deputat — mahallada: muammolar o‘rganilib, yechimlar belgilab olindi
Deputatlar tomonidan targ‘ibot ishlarini olib borildi:
Muhtaram Prezidentimiz Mirziyoyev Shavkat Miromonovich tomonidan joriy yil 19–22 may kunlari Vengriya va Sloveniyaga rasmiy safari nafaqat mahalliy, balki xalqaro siyosiy doiralarda ham katta qiziqish uyg‘otdi.
Bugun ikki mamlakat o‘rtasida parlamentlar, hukumatlar, vazirliklar va hududlar darajasida o‘zaro manfaatli muloqot va hamkorlik faol yo‘lga qo‘yilgan.
Davlatimiz rahbari tomonidan qator ustuvor yo‘nalishlarni ko‘rsatib o‘tdi:
- qo‘shma loyihalarni moliyalashtirish;
- mahsulotlarni uchinchi mamlakatlarga eksport qilish;
- transport va logistika tizimlarini integratsiyalash;
- to‘g‘ridan-to‘g‘ri aviaqatnovlarni kengaytirish.
E’tiborga molik jihat shundaki, tashrif doirasida transport va yo‘l infratuzilmasini yangilash, logistika markazlari qurish, qurilish materiallari, to‘qimachilik va farmasevtika sanoatini rivojlantirishga oid yangi loyihalar bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.
Xalq deputatlari Termiz tuman Kengashi 15-Yangiariq saylov okrugidan saylangan deputat G.Turdiyeva hududdagi mahalla fuqarolari hamda tumanidagi umumta’lim maktabi o‘qituvchilari Muhtaram Prezidentimiz Mirziyoyev Shovkat Miromonovich tomonidan 2025-yil 19–22 -may kunlari Vengriya va Sloveniyaga rasmiy safari eng asosiy maqsadlar erishilgan natijalar haqida targ‘ibot ishlarini olib borildi.