Ta’limdagi islohotlar deputatlar e’tiborida.
O‘zbekiston XDP tuman Kengashi hamda Xalq deputatlari Boysun tuman Kengashi deputati Z.Tog‘aeva tumandagi “Tuzbozor” mahallasida joylashgan Ixtisoslashtirilgan maktab xodimlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Mazkur targ‘ibot tadbirlarida o‘qituvchilarga berilayotgan imtiyozlar, ta’limga berilayotgan e’tibor, maktab va maktabgacha ta’lim muassasalarining moddiy texnik bazasini yaxshilash kabi masalalar haqida ma’lumot berildi. Davlatimiz rahbari tomonidan videoselektor yig‘ilishida Yozgi oromgohlarda yoshlar “Ibrat farzandlari”, “Qizlar akademiyasi”, “Mutolaa” loyihalari bilan qamrab olinadi. 100 ming o‘quvchi uchun maktablarda “kunduzgi oromgoh” faoliyati yo‘lga qo‘yilishi.“Yoshlar turizmi oyligi” o‘tkazilib, 1 million yoshlar uchun muzey va tarixiy obidalarga ekskursiyalar tashkil qilinishi to‘g‘risidagi topshiriqlarini davra suhbati davomida ishtirokchilarga yetkazildi.
Deputat ta’lim xodimlariga murojaat qilar ekan, ushbu islohotlar - farzandlarimiz kelajagi, jamiyatimiz taraqqiyoti uchun qadam ekanligini ta’kidlab o‘tdilar.