Xalq deputatlari Sho‘rchi tumani Kengashi deputati G‘apparova Xursanoy Xolmatovna joriy yilning 14-fevral kuni
o‘zi saylangan “Qo‘shtegirmon” MFYda bo‘lib, mahalla yettiligi bilan uchrashdi hamda mahalladagi og‘ir ahvolga tushib qolgan oilalar holatini o‘rgandi.
Tashrif davomida deputat mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, profilaktika inspektori, xotin-qizlar faoli, yoshlar
yetakchisi hamda boshqa mas’ullar bilan birgalikda hududdagi ijtimoiy vaziyatni atroflicha muhokama qildi. Ayniqsa, ehtiyojmand, kam ta’minlangan, boquvchisini yo‘qotgan hamda turli sabablarga ko‘ra murakkab hayotiy sharoitga duch kelgan oilalar holatiga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv jarayonida ayrim oilalarning yashash sharoiti, bandlik masalasi, moddiy ko‘makka bo‘lgan
ehtiyoji o‘rganilib, muammolarni bartaraf etish yuzasidan aniq takliflar ilgari surildi. Har bir murojaat e’tiborsiz qolmasligi, muammolar bosqichma-bosqich hal etilishi ta’kidlandi.
G‘apparova Xursanoy Xolmatovna o‘z so‘zida deputatning asosiy vazifasi – xalq orasida bo‘lish, ularning dardi va
tashvishlarini eshitish hamda amaliy yordam ko‘rsatishdan iborat ekanini qayd etdi. U mahalla yettiligi bilan hamkorlikni yanada kuchaytirish, ayniqsa og‘ir ahvoldagi oilalarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha tizimli ishlarni davom ettirish zarurligini bildirdi.
Mazkur tashrif nafaqat muammolarni aniqlash, balki ularning yechimi sari tashlangan muhim qadam bo‘ldi. Zero, mahallada osoyishtalik va farovonlikni ta’minlash, ehtiyojmand oilalarga ko‘mak berish — jamiyat barqarorligining muhim omilidir. Xalq vakilining joylardagi bunday faol ishtiroki esa islohotlarning hayotiyligini va inson manfaatlari ustuvor ekanini yana bir bor tasdiqlaydi.