Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi raisi Shaxnoza Umarxodjayeva va kotibiyat mudiri Davronbek Raxmatullayevlar tomonidan deputatlik vakolati muddatidan oldin tugagan hamda ayni vaqtda deputati mavjud bo‘lmagan "Zamondosh" mahallasida rejalashtirilgan hududiy tashrifda mahalla “yettiligi” xodimlari hamda faollar ishtirok etdi. Muloqot jarayonida mahallalar faoliyati samaradorligini oshirish, mahalla raislari va “mahalla yettiligi” faoliyatini qo‘llab-quvvatlash, joylarda jamoatchilik nazoratini kuchaytirish hamda fuqarolarning qaror qabul qilish jarayonlaridagi ishtirokini kengaytirish masalalari yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Davra suhbatida mahallalar faoliyati samaradorligini oshirish, mahalla raislari va “mahalla yettiligi” faoliyatini qo‘llab-quvvatlash, joylarda jamoatchilik nazoratini kuchaytirish hamda fuqarolarning qaror qabul qilish jarayonlaridagi ishtirokini kengaytirish masalalari yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Shuningdek, aholi va qishloq xo‘jaligini ro‘yxatga olish tadbirini o‘tkazish doirasida amalga oshirilayotgan ishlar hamda mahallalar infratuzilmasini yaxshilash bo‘yicha 2026-yilga mo‘ljallangan vazifalar bilan tanishdi hamda mahalla hududida fuqarolardan kelib tushayotgan murojaatlar, mavjud muammolar va ularni bartaraf etish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida Kengash raisi fuqarolar bilan ochiq muloqot, saylovchilarning murojaatlarini o‘z vaqtida ko‘rib chiqish va ularni amaliy hal etish Kengash deputatlarining ustuvor vazifalaridan biri ekanini ta’kidlab, bu boradagi ishlar izchil davom ettirilishini bildirdi.