2024 йил 3 декабр куни Халқ депутатлари Мирзачўл туман Кенгаши Маҳаллий бюджет, тадбиркорликни ривожлантириш иқтисодий ислоҳотлар масалалари бўйича доимий комиссиясининг йиғилиши бўлиб ўтди.
2024 йил 29 ноябр куни Халқ депутатлари Мирзачўл туман Кенгашининг еттинчи чақириқ иккинчи сессияси ўтказилди.
2024 йил 6 ноябр куни Халқ депутатлари Мирзачўл туман Кенгашининг еттинчи чақириқ биринчи сессияси ўтказилди.
Xalq deputatlari tuman Kengashining yettinchi chaqiriq beshinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur sessiya kun tartibida quyidagi masalalar kiritilib, ko‘rib chiqildi:
- Bo‘stonliq tumanining 2025-yilgi mahalliy budjetini tasdiqlash to‘g‘risida;
- Bo‘stonliq tumanida 2025-yil uchun yuridik va jismoniy shaxslardan olinadigan yer solig‘i bo‘yicha qo‘llaniladigan soliq stavkalarining kamaytiruvchi va oshiruvchi koeffitsiyentlari hamda mol-mulkini ijaraga beruvchi jismoniy shaxslar uchun belgilangan ijara to‘lovining eng kam stavkalarini tasdiqlash to‘g‘risida;
- Bo‘stonliq tumanida sektorlar, davlat organlari va boshqa tashkilotlar tomonidan aholining ijtimoiy-iqtisodiy muammolarini aniqlab hal etish, belgilangan dasturlarning ijrosi ta’minlash hamda jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash yuzasidan 2024-yilda olib borilgan ishlar yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Bo‘stonliq tumanidagi Xalq qabulxonasi mudirining axboroti to‘g‘risida;
- Mahallaning ijtimoiy-iqtisodiy muammolarini hal etish jamg‘armasining 2024-yil 4-chorak daromadlari va xarajatlari ijrosi bo‘yicha O‘zbekiston mahallalar uyushmasi Bo‘stonliq tumani bo‘limi boshlig‘ining hisoboti to‘g‘risida bo‘ldi.
Sessiya yakunida ko‘rilgan har bir masala yuzasidan xalq deputatlari tuman Kengashining qarorlari qabul qilindi.