Paxtachi tumani deputatlari tomonidan Davlat dasturi ijrosi yuzasidan o‘rganish olib borildi.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 25-dekabrdagi "2024-2026-yillarda O'zbekiston Respublikasining ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi PQ-404-sonli Qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Xalq deputatlari Paxtachi tumani Kengashi kotibiyati mudiri deputat R.Magripova hamda Xalq deputatlari Paxtachi tumani Kengashining Mahalliy budjet, iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish, investitsiyalar va tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari bo'yicha doimiy komissiyasi raisi F.Kenjayevlar tumanda Dastur asosida mukammal ta'mirlanayotgan 3-umumta'lim maktabi binosining qurilish jarayonlari bilan tanishib, qurilish ishlarining hozirgi kundagi holati yuzasidan quruvchilar bilan fikr-mulohaza almashdilar. Quruvchi tashkilot rahbariga qurilish ishlari yuzasidan o'z takliflarini berdilar.