Халқ депутатлари Бухоро вилояти Кенгаши таълим, соғлиқни сақлаш, маданият, спорт ва ижтимоий ҳимоя масалалари бўйича доимий комиссиясининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди.
Халқ депутатлари вилоят Кенгашининг навбатдаги сессияси кун тартибига киритилган “Вилоятдаги маданий мерос объектларини муҳофаза қилиш ва улардан оқилона фойдаланиш борасида амалга оширилаётган ишлар тўғрисида”ги ҳамда “Вилоятда мактабгача таълим тизимининг сифат ва самарадорлигини ошириш бўйича амалга оширилган ишлар тўғрисида”ги масалаларни дастлабки тарзда кўриб чиқиш мақсадида ташкиллаштирилган мазкур доимий комиссия йиғилишида вилоят ишчи гуруҳлари томонидан ўрганиш натижалари юзасидан ахборотлар ҳамда тегишли соҳа мутассадди раҳбарларининг ҳисоботлари тингланди.
Йиғилишда доимий комиссия аъзолари ҳамда экспертлар томонидан кун тартибидаги масалалар юзасидан кўтарилган муаммоларнинг ечимига доир фикр-мулоҳазалар, таклиф ва тавсиялар билдирилди.
Йиғилиш якунида муҳокама қилинган масалалар юзасидан тегишли қарорлар қабул қилинди ҳамда “йўл харита”лари тасдиқланди.