Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashining navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiyani xalq deputatlari tuman Kengashi raisi S.Hikmatov ochdi va olib bordi.
Sessiya ishida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Davlat huquqiy siyosatini amalga oshirishda adliya organlari va muassasalari faoliyatini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2018 yil 13 apreldagi PF-5415-sonli Farmoniga muvofiq tuman darajasidagi davlat organlari va tashkilotlarining norma ijodkorligi hamda huquqni qo‘llash amaliyoti holati, Davlat hokimiyati va boshqaruv organlari faoliyatini ochiqligi, ular tomonidan Qonun ijrosini ta’minlash bo‘yicha bajarilayotgan ishlar yuzasidan deputatlik nazoratini amalga oshirish, faoliyat ochiqligini ta’minlash borasida Xalq deputatlari tuman Kengashining Axborot siyosati va mahalliy davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi raisi Z.Radjabovaning axboroti, Jondor tumanida 2023 yilda xizmatlar sohasini rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida axborot, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o‘tkazuvchi uchastka saylov komissiyalari a’zoligiga nomzodlarni tavsiya etish hamda “Saxovat va ko‘mak” jamg‘armasi tomonidan sarflanishi rejalashtirilgan mablag‘larni holati masalalar ko‘rib chiqildi.
Kun tartibidagi barcha masalalar atroflicha muhokama qilinib, tegishli qarorlar qabul qilindi.