Халқ депутатлари Миробод туман Кенгашининг 79-сессияси бўлиб ўтди
Миробод тумани ҳокимлигида Халқ депутатлари Миробод туман Кенгашининг 79-сессияси бўлиб ўтди ва унда бир қатор масалалар кўриб чиқилди.
Сессияни Халқ депутатлари Миробод туман Кенгаши раиси туман ҳокими Шуҳрат Пулатов олиб борди.
Сессия ишидан қуйидаги масалалар ўрин олди:
- Миробод туманида 2022-2023 йиллларда куз-қиш мавсумида аҳолига коммунал хизмат кўрсатиш ва ҳудудларни ободонлаштириш борасида амалга оширилаётган ишлар тўғрисида;
- Миробод туман Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси бошлиғининг жамоат хавфсизлиги бўйича ўринбосарининг 2023-йилнинг феврал ойида туманда жамоат хавфсизлигини таъминлаш борасида амалга оширилган ишлар тўғрисида;
- Миробод туманида 2023-йилнинг феврал ойида 1-секторда ёшлар билан мулоқот қилиш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, бандлигини таъминлаш борасида амалга оширилган ишлар тўғрисида;
- Миробод туманида 2023-йилнинг феврал ойида 2-секторда ёшлар билан мулоқот қилиш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, бандлигини таъминлаш борасида амалга оширилган ишлар тўғрисида;
- Миробод туманида 2023-йилнинг феврал ойида 3-секторда ёшлар билан мулоқот қилиш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, бандлигини таъминлаш борасида амалга оширилган ишлар тўғрисида;
- Миробод туманида 2023-йилнинг феврал ойида 4-секторда ёшлар билан мулоқот қилиш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, бандлигини таъминлаш борасида амалга оширилган ишлар тўғрисида;
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023-йил 23-январдаги "Савдо-саноат палатаси фаолиятини янада такомиллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги ПҚ-15-сонли қарорининг ижроси тўғрисида;
- Миробод тумани мактабгача таълим бўлимининг 2022-йилдаги фаолияти ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023-йил 28-февралдаги “2022-2026-йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини “Инсонга эътибор ва сифатли таълим йили”да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида”ги ПФ-27-сонли Фармони ижросини таъминлаш бўйича 2023-йилда амалга оширилиши режалаштирилган устувор вазифалар тўғрисида;
- Миробод тумани маҳаллий бюджетининг 2023-йилда шаклланган қўшимча манбаларини харажатларга йўналтириш тўғрисида;
- Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги Тошкент шаҳар Миробод туман Ғазначилиги ҳудудий бўлими томонидан 2022 молия йили давомида амалга оширилган ишлар тўғрисида;
- Миробод туман ҳокимлиги аппарати Болаларни ҳимоя қилиш шўбасининг 2022-йил давомида туманда амалга оширилган ишлар тўғрисида;
- Миробод тумани секторларида аҳоли мурожаатлари билан ишлаш тизимини янгича ташкил қилиш чора-тадбирлари доирасида, кам таъминланган, эҳтиёжманд, ижтимоий ҳимояга муҳтож фуқароларга "Саховат ва кўмак" жамғармасидан моддий ёрдам ажратиш тўғрисида.
✅ Шу ва бошқа масалалар юзасидан Халқ депутатлари Миробод тумани Кенгашининг 79-сессияси қарори қабул қилинди ва депутатлар томонидан бир овоздан тасдиқланди.