Кенгашининг 82-сессияси бўлиб ўтди.
туман Кенгаши депутатлари, идора-ташкилот раҳбарлари, туман ҳокими ўринбосалари
иштирок этдилар.
Сессия кун тартибида қуйидаги масалалар кўрилди:
- Миробод туманида 2023-йилнинг 1-чорагида қонунийликни мустаҳкамлаш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликларини муҳофаза қилиш, жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш борасида туман прокуратураси томонидан амалга оширилган ишлар тўғрисида;
- Миробод туманида 2023-йилнинг 1-чорагида ҳуқуқбузарликка қарши курашиш ва жиноятчиликни барвақт олдини олиш борасида амалга оширилган ишлар тўғрисида;
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023-йил 28-февралдаги "2022-2026-йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини "Инсонга эътибор ва сифатли
таълим йили”да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида"ги ПФ-27-сонли
Фармонининг 2023-йил 1-чорагида Миробод туманида ижроси тўғрисида;
- Миробод туманида 2023-йилнинг 1-чорагида ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш дастурларининг ижроси, бюджет даромадлари базасини ошириш, камбағалликни қисқартириш ва янги иш ўринларини ташкил этиш лойиҳаларини амалга ошириш натижадорлиги тўғрисида;
- Миробод туман Давлат солиқ инспекциясининг 2023-йилнинг 1-чорагида маҳаллий бюджетлар даромадлари бажарилиши ҳолати, қўшимча резервларни аниқлаш бўйича амалга оширилган ишлар, шунингдек, солиқлар ва мажбурий тўловлар кесимида бюджетга ҳисобланган ва
амалда тўланганлиги, улар бўйича солиқ қарздорлиги тўғрисида;
- Миробод тумани маҳаллий буджетининг 2023-йилда шаклланган қўшимча манбаларини харажатларга йўналтириш тўғрисида;
- Миробод туманида 2023-йилнинг 1-чорагида иқтисодиётига тўғридан-тўғри инвестицияларни жалб этиш, туман экспорт салоҳиятини ошириш борасида амалга оширилган ишлар тўғрисида;
- Миробод туман ҳокимлигига 2023 йилнинг 1-чорагида жисмоний ва юридик шахслардан келиб тушган мурожаатлар ва уларнинг ижроси тўғрисида;
- "Саховат ва кўмак" жамғармасидан моддий ёрдам ажратиш тўғрисида;
- Бошқа масалалар.