Bir qator muhim masalalar muhokama qilindi.
Bugun Xalq deputatlari tuman Kengashining Reglament va deputatlik odobi masalalari boʻyicha doimiy komissiyasi yigʻilishi boʻlib oʻtdi. Yigʻilishda 2023-yilda Xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari, doimiy komissiyalar va partiya guruhlarining faoliyatini jonlantirish, deputatlik soʻrovlarini chiqarish, murojaatlar bilan ishlash hamda hududlarda fuqarolar bilan sayyor qabullar oʻtkazish yuzasidan bir qator masalalar koʻrildi. Koʻrilgan masalalar yuzasidan deputatlar bilan birgalikda qilinishi kerak boʻlgan ustuvor vazifalar belgilab olindi.
Yigʻilish davomida M.Naimova tomonidan deputatlarga “Xotin-qizlar va bolalar huquqlari, erkinliklari hamda qonuniy manfaatlarini ishonchli himoya qilish tizimi yanada takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida” Oʻzbekiston Respublikasi Qonuni mazmun-mohiyati toʻgʻrisida tushuncha berdi.