Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi deputatlari tomonidan tumandagi ijtimoiy soha ob’yektlarining issiqlik tizimi o‘rganilib, muammo bartaraf qilindi
Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi deputatlari O.Dadajonova, F.Mirzayevlar hududdagi ijtimoiy soha ob’yektlarining kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati, hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 10-apreldagi “Ijtimoiy soha ob’yektlarining isitish tizimlarini davlat-xususiy sherikchilik asosida modernizatsiya qilish to‘g‘risida”gi PQ-118-sonli Qarori ijrosi yuzasidan tuman Kengashining 72-sessiyasi qarori bilan tasdiqlangan 72-65-11-163-K/23-sonli qarorining ijrosini nazorat qilish bo‘yicha tumandagi Tibbiyot birlashmasida o‘rganish o‘tkazdilar.
O‘rganishlar davomida Terapiya bo‘lmida issiqlik tizimi o‘rganilib, bemorlar davolanayotgan xonalar harorati me’yor darajada issiq emasligi aniqlanib, mas’ullar bilan telefon aloqasi orqali bog‘lanib, kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha kelishib, shu kunning o'zida mas'ullar tomonidan o'rnida hal etildi.