Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashining navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiyada ishida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 28 fevraldagi “2022-2026-yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasini “Insonga e’tibor va sifatli ta’lim yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-27-sonli Farmonining ijrosi, xotin-qizlarni har taraflama qo‘llab-quvvatlash, ularning jamiyatdagi mavqeini yanada mustahkamlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar, tumanda investitsiyalarni jalb qilish va investitsiya loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha 2023 yilda amalga oshirilgan ishlar, Jondor tumanida 2023 yilning 10 oyi davomida jamoat xavfsizligini ta’minlash borasidagi ishlar, jamoat xavfsizligini ta’minlovchi va unda ishtirok etuvchi sub’ektlar bilan hamkorlikda amalga oshirilgan ishlar, Buxoro viloyati “Toza hudud” davlat unitar korxonasi direktorining birinchi o‘rinbosarining Jondor tumanida 2023 yilda amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risidagi hisoboti, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Mahallada tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha hokim yordamchilari faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2021 yil 3 dekabrdagi PQ-31-sonli qarorining 19-bandi ijrosini ta’minlash yuzasidan Jondor tumanida amalga oshirilgan ishlar, Mahalliy budjetining 2023 yil parametrlariga o‘zgartirish kiritish hamda mahalliy budjetining 2023 yil qo‘shimcha manbalar hisobidan mablag‘larni yo‘naltirish, “Saxovat va ko‘mak” jamg‘armasi tomonidan sarflanishi rejalashtirilgan mablag‘larni holati kabi masalalar ko‘rib chiqildi. Kun tartibidagi barcha masalalar atroflicha muhokama qilindi, tegishli qarorlar qabul qilinib, Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashining navbatdagi sessiyasi o‘z ishini yakunladi.