Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputatlari tomonidan korrupsiya illatini bartaraf etish va bu borada targ‘ibot ishlarini kuchaytirish masalalari muhokama etildi.
Haqiqatan ham jamiyatimiz rivoji va mamlakat taraqqiyotiga jiddiy to‘siq bo‘lib, sohalar yuksalishiga bevosita tahdid tug‘diradigan eng xavfli illatlardan biri — korrupsiyadir. Shu bois, unga qarshi kurashish masalasi davlat siyosatining asosiy yo‘nalishlaridan biriga aylangan. Bu boradagi ishlar samaradorligini oshirishda barcha davlat va jamoat tashkilotlari, xususan, Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputatlari ham faol ishtirok etmoqda.
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputatlari M. Umirova, M. Raximov va N. Kiyamov tashabbusi bilan o‘tkazilgan yig‘ilishda aholining va keng jamoatchilikning huquqiy bilimi hamda madaniyatini yuksaltirish, korrupsiya jinoyatining oldini olish bo‘yicha tushuntirish ishlari olib borildi.