O‘zbekiston xalq demokratik partiyasidan Xalq deputatlari Marhamat tuman Kengashiga saylangan deputat Tursinali Mamajonovning Saylov okrugi hududiga kiruvchi Guliston mahalla fuqarolar yig’ini Bo’ston ko’chasida istiqomat qiluvchi aholining iste’moli uchun “Bo’ston” ko‘chasi hududidan o‘tgan ichimlik suvi turbasi yorilgan. Yorilish natijasida aholiga ichimlik suvi borishi ozaygan. Yorilgan joydan yo‘llarga suv toshishi oqibatida qatnov jarayonlariga ham bir qancha noqulayliklar vujudga kelishi sabab bo’lmoqda. Ushbu holat yuzasidan mahalla aholisi murojaat yo’llagan edi.
Shu sababli deputat ushbu masalani qisqa muddatda tezkorlik bilan bartaraf etishga kirishdi. Ya’ni mutasaddi tashkilotlarga deputatlik so‘rovi jo‘natdi. Eng muhimi, aholini o‘ylantirayotgan muammo hal etildi. Aholiga
uzluksiz ichimlik suvi yetib borishi bo‘yicha tuman «Suvoqova» davlat unitar korxonasi mutaxassislari tomonidan amaliy ishlar olib borilib yorilgan joylar ta’mirlandi.