deputatlar fuqarolarning murojaatlarini o‘rganmoqda
2025-yil 19-fevral kuni xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi deputati A. Abullajonov, hudud deputatlari D.Po‘latov va A.Rasulovlar fuqarolarning murojaatlari yuzasidan "Istiqlol" va "Baxmal" MFYlarda o‘rganish o‘tkazishdi.
"Istiqlol" MFY hudidan o‘tuvchi kanal talab darajasida bo‘lmagan truba sababli, suv damlanib aholi tomorqalariga ziyon etkazib hamda kanalning katta qismida o‘pirilish holati davom etayotganligi aniqlandi.
Masʼullar ishtirokida muammo bo‘yicha zarur tadbirlar belgilandi.
Shuningdek, ushbu MFYda elektr taqsimlash moslamasi va ichimlik suvini ulash borasida mutaxassislar ishtirokida amaliy ishlar qilish tadbirlari belgilandi.
"Baxmal" MFYda joylashgan suv taʼminlash qurilmasi borasidagi nosozlik bo‘yicha tuman suv oqova korxonasi rahbari bilan bog‘lanib, ulardan qisqa kunda bartaraf etish chorasini ko‘rish javobi olindi. Deputatlar ijtimoiy ko‘makka muhtoj oilalar xonadonlarida bo‘lib, ularni moddiy va maʼnaviy qo‘llash borasida choralar belgilashdi.