Xalq deputatlari Sherobod tuman Kengashi doimiy komissiyalarining majlisi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Sherobod tumani kengashida mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha Doimiy komissiyasi majlisi bo‘lib o‘tdi.
Majlisda Xalq deputatlari Sherobod tuman Kengashining 2024-yil 1-martdagi O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 30- yanvardagi KQ-666-IV-sonli Qarori ijrosi bo‘yicha tumanda jamoatchilik fikri asosida shakllangan loyihalarni baholash, saralab olish hamda ijrosini monitoring qilish bo‘yicha ishchi komissiyalar tarkibini tasdiqlash to‘g‘risidagi VI-80-45-8-119-K/24-sonli qaroriga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish haqida hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 17 yanvardagi , 2025-yilda aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish chora-tadbirlari to‘g‘risida PQ-12-sonli qarorini tumandagi ijrosi to‘g‘risidagi masalalar ko‘rib chiqildi.
Doimiy komissiyada ko‘rilgan masalalar yuzasidan fikr mulohazalar eshitilib navbatdagi navbatdagi sessiyasi kun tartibiga tasdiqlash uchun kiritildi.