НАВБАТДАГИ ДОИМИЙ КОМИССАРИЯ КО'ШМА ЙИГ'ИЛИШИ
NAVBATDAGI DOIMIY KOMISSIYA QO‘SHMA YIG‘ILIShI
2025-yil 22-yanvar kuni tuman hokimligida Farg‘ona tumani Kengashi kotibiyati, Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi huzuridagi doimiy komissiyalarning navbatdagi Qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda tuman Kengashi deputatlari O.Dadajonova, I.Abduraxmonov, Q.Makarov, A.Xamdamov, M.Yo‘ldashev, B.Sobirova, F.Omonova, D.Karimov, F.Abdusalomov, N.Akbarova, B.Axmadjonovlar ishtirok etdilar.
Yig‘ilishni tuman Kengashining Ijtimoiy soxa, Yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiya raisi O.Dadajonova olib bordi.
Yig‘ilish kun tartibiga, kiritilgan masalalar muhokama qilinib, kun tartibidagi asosiy masalalardan “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qaror bilan tuman Kengashi deputatlarini o‘z saylov okrugdagi mahallalarga biriktirish orqali hududlarni rivojlantirish, aholi bilan muloqot samaradorligini yanada oshirish orqali ularning muammolarini hal etishda muhim ahamiyatga ega ekanligi, barcha deputatlar ushbu masalada faol bo‘lishi lozimligi ta’kidlab o‘tildi.
Kun tartibidagi barcha masalalar eshitilib, navbatdagi sessiya kun tartibiga kiritish yuzasidan qarorlar qabul qilindi.