Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va «Mahalla yettiligi»ning o‘zaro hamkorlik yo‘nalishlari
Xalq deputatlari Qiziriq tuman Kengashiga 15-Zarkamar saylov okrugi deputati Xolmo'minov Abdivali Abdikarimovich «Mahalla
yettiligi» bilan hamkorlik, hududda yashovchi aholining ijtimoiy xizmatlardan xabardorligini oshirish, mahallada aholi muammolarini samarali hal etish, ma’naviy muhitni saqlash, ma’naviy-ma’rifiy chora-tadbirlarni amalga oshirish Mahallada tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish, Xotin-qizlarni har
tomonlama qo‘llab-quvvatlash, bilim va ko‘nikmalarni egallashda ularga ko‘maklashish va rag‘batlantirish hamda bo‘yicha uyma-uy yurgan holda suhbatlar olib borildi. O‘rganish davomida aholi bilan muloqot natijalari bo‘yicha aniqlangan kamchiliklarni va shakllantirilgan takliflarni umumlashtirilib mahalliy Kengash kotibiyatiga taqdim etildi.