O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 4-apreldagi “Mahallalardagi muammolarni hal etishda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-706-IV-sonli qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Xalq deputatlari Parkent tuman Kengashiga 8-Istiqlol saylov okrugidan saylangan deputat Ashurov Baxodir Maxamadaliyevich oʻzi saylangan okrugdagi “Istiqlol” mahalla fuqarolar yig‘iniga tashrif buyurdi. Tashrif davomida mahallada xotin-qizlar bilan ishlash yo‘nalishida olib borilayotgan ishlar, mavjud muammolar hamda ularning yechimlari yuzasidan o‘rganishlar olib borildi. Deputat mahalla xotin-qizlar faoli faoliyatining samaradorligiga alohida e’tibor qaratib, oilaviy muhitni mustahkamlash, ijtimoiy himoyaga muhtoj ayollarni qo‘llab-quvvatlash, bandlik va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi. Uchrashuv yakunida aniqlangan masalalar yuzasidan tegishli taklif va tavsiyalar berildi hamda kelgusida ushbu yo‘nalishdagi ishlarni yanada kuchaytirish zarurligi ta’kidlandi.