“Birgalikda korrupsiyasiz jamiyat quramiz"
🔷 Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi deputatlari Qaxramon Makarov, Bumayram Sobirovalar tomonidan tumandagi Ulug‘bek MFY hududidagi 33-DMTT va Kaptarxona MFY hududidagi Oilaviy shifokorlik punktida “Korrupsiyaga qarshi kurashish oyligi” doirasida davra suhbati o‘tkazildi
🔷 Uchrashuvda Q.Makarov “Maktabgacha ta’lim tizimida “Birgalikda korrupsiyasiz jamiyat quramiz" mavzusida davra suhbati tashkil etilib, Mamlakatimizda korrupsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar haqida to‘xtalib o‘tildi.
🔷 Kaptarxona “Oilaviy shifokorlik punkti”da faoliyat olib borayotgan shifokorlar bilan uchrashuvda B.Sobirova “Sog‘liqni saqlash tizimini “Korrupsiyasiz soha”ga aylantirish – ustuvor vazifamiz” mavzusida suhbat o‘tkazilib, deputatlar tomonidan bu kabi uchrashuvlardan ko‘zlangan maqsad “Korrupsiyani yo‘qotish”da hamma birdek ma’sul ekanligi va unga qarshi kurashda loqaydlikka yo‘l qo‘ymaslik - davr talabi ekanligi to‘g‘risida tushuncha berildi