🇺🇿24-Po‘latdarxon saylov okrugi deputati D. Marupova hududda gul yetishtirish bilan shug‘ullanayotgan tadbirkor faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
🇺🇿Uchrashuv davomida issiqxona sharoitida parvarish qilinayotgan turli xil manzarali va mavsumiy gullar, ularni yetishtirish jarayoni hamda realizatsiya tizimi ko‘zdan kechirildi. Tadbirkor tomonidan yaratilgan ish o‘rinlari, mahsulot sifati va bozordagi talab haqida batafsil ma’lumot berildi.
🇺🇿Muloqot jarayonida sohani yanada rivojlantirish, issiqxona maydonlarini kengaytirish hamda yangi navlarni ko‘paytirish masalalari muhokama qilindi. Deputat tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash va aholi bandligini ta’minlash borasidagi ishlar muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidladi.
🇺🇿Bunday tashriflar hududda gulchilik va issiqxona xo‘jaligini rivojlantirish, yangi ish o‘rinlari yaratish hamda mahalliy mahsulotlar hajmini oshirishga xizmat qiladi.