Sessiya ishini xalq deputatlari tuman Kengashi raisi M.Tuychiyeva olib bordi.
Dastlab tuman hokimligiga 2025-yil davomida jismoniy va yuridik shaxslardan kelib tushgan murojaatlar va ularning ijrosi to‘g‘risida tuman hokimi S.Nosirovaning hisoboti, huquqni muxofaza etuvchi idoralar rahbarlari: tuman prokurori hamda tuman ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining qonuniylikni mustahkamlash, huquq-tartibotni kuchaytirish hamda jinoyatchilikning oldini olish, profilaktikasi borasida 2025 yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan axborot va hisobotlari tinglandi, shuningdek, iqtisodiyot va moliya yo‘nalishidagi boshqa masalalarga atroflicha e’tibor qaratildi. Bu yuzasidan deputatlarning fikr-mulohazalari, takliflari o‘rganildi.
Umuman olganda, navbatdagi sessiya ishida jami 10 ta masala ko‘rib chiqildi va har biri bo‘yicha deputatlarning munosabatlaridan kelib chiqib, tegishli qarorlar qabul qilindi.