CHINOZ TUMANI. Deputat mahallada jinoyatchilikka qarshi kurash holatini o‘rgandi
Deputat mahallada jinoyatchilikka qarshi kurash holatini o‘rgandi
Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashi deputati Mirsoat Mirsodiqov Alisher Navoiy mahalla fuqarolar yig‘inida bo‘lib, hududda jinoyatchilikka qarshi kurashish borasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.
O‘rganish jarayonida, jinoyatchilik darajasi yuqori bo‘lgan “qizil” va “sariq” toifaga kiritilgan hududlarda huquqbuzarliklarning oldini olish, ularni bartaraf etish hamda jamoat xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha olib borilayotgan chora-tadbirlar holati muhokama qilindi.
Deputat tomonidan mas’ul idoralar, mahalla faollari va profilaktika inspektorlari bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan ishlar samaradorligi tahlil qilinib, mavjud muammolarni bartaraf etish yuzasidan tegishli taklif va tavsiyalar bildirildi. Shuningdek, aholi bilan muloqot qilish, huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish hamda ijtimoiy muhitni sog‘lomlashtirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.