2025-yil 20-avgust kuni Angren shahar dehqon bozorida jamoatchilik nazorati o'rganish olib bordi.
Xalq deputatlari Angren shahar Kengashi deputatlari va faol nuroniylardan tuzilgan Ishchi guruh vakillari mutassadi tashkilotlar mas’ullari bilan hamkorlikda shahardagi markaziy dehqon bozorida bo‘lib, aholini oziq-ovqat mahsulotlari bilan uzluksiz ta’minlash, narx-navo barqarorligiga erishish, mavsum uchun oziq-ovqat mahsulotlari zaxiralari yaratilganligi holati jamoatchilik nazorati asosida o‘rganildi. O‘rganishlar davomida Xalq deputatlari Angren Shahar Kengashi deputati S.Li hamda jamoatchilik vakillari M. Ashurbayevlar tomonidan mahsulot narxlarini asossiz oshirmaslik, shuningdek, sanitariya-gigiyena qoidalariga amal qilgan holda savdo-sotiq ishlarini amalga oshirish yuzasidan tadbirkorlarga tushuntirishlar berildi.
ʼʼTAQVOʼʼ arzonlashtirilgan goʻsht mahsulotlari,yarmarkalardagi arzon goʻsht mahsulotlari sifati alohida nazorat qilindi.