Prezidentimiz Shavkat Miromonovich Mirziyoyev  har bir chiqishlarida fidokorlik bilan  barchamizni xalq qalbiga quloq solishga, odamlarning dard-tashvishlarini tinglashga, muammolarini ijobiy hal etishda amaliy yordam berishga da’vat qilmoqdalar.
Xalq deputatlari Hazorasp tuman Kengashi Kotibiyat mudiri Vaisov Mash'al Islomovich tashabbusi bilan, Hazorasp tuman Ishchilar maxallasida Xalq deputatlari Xorazm viloyat Kengashi deputati Babadjanova Dildor Xudayqulievna, Tuman Kengashi deputatlari Quryozov Suxrobbek Matchanovich va Nazarov Qudrat Jangirovichlar fuqarolar bilan uchrashuvi tashkil qilinib, ularning muammolarini o‘rganildi. Jumladan,
1. Ishchilar maxallasi Navoiy ko'chasiga oqavo suv olib kelish;
2.Ishchilar maxallasida joylashgan 11-son umumiy o'rta-ta'lim maktabining ichimlik suvidan bo'lgan qarzdorlikni bartaraf etishda amaliy yordam so'raldi;
3.Hazorasp tuman Ishchilar maxallasida joylashgan 11-son umumiy o'rta-ta'lim maktabining orqa tarafida,axoli yashash xududidagi axlat tashaydigan yashiq,(Мусурниы контейнер) qoyish masalalarida yordam berish bo'yicha murojjatlari  tingladi.
Deputatlar ushbu masalani chuqurroq o‘rganib, ijobiy yechim topishga harakat qilishini takidlab otdi.
Ushbu barcha masalalar boyicha Deputatlar tomonidan tegishli tashakilotlarga deputat so'rovlari yuborilishi rejalashtirildi.
Bunday uchrashuvlar davom etadi.