Халқ депутатлари Сўх тумани Кенгашининг саксон олтинчи сессияси бўлиб ўтди
Сессия кун тартибига тўртта масала қўйилди:
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023-йил 31-январдаги ПҚ-39 сонли қарорининг 5,4-бандига асосан туманда оилавий тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш дастурларининг ижроси, шу жумладан ажратилган кредитлар самарадорлигини таъминлаш борасида амалга оширилаётган ишлар тўғрисида;
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 5-январдаги ПҚ-5-сонли қарорининг 7-бандига асосан “Сув истеъмолчиларга шунингдек, бошқа сувдан фойдаланувчилар ва сув истеъмолчиларига туман аҳамиятига эга бўлган сув объектларидан манбалар, ҳудудлар ва иқтисодиёт тармоқлари бўйича сув олиш лимитларини тасдиқлаш” тўғрисида;
- “Ўзбекистон-2030” стратегиясида белгиланган вазифалар ижроси доирасида туманда маънавий тараққиётни таъминлаш ва маданият соҳасини янги босқичга олиб чиқиш ҳамда келгусида бажарилиши лозим бўлган ишлар тўғрисида;
- 2024 йил 1-чорагида жамоатчилик фикри асосида шакллантирилган тадбирларни молиялаштиришга йўналтирилган маблағлар ҳисоботи тўғрисида.