Халқ депутатлари Жалақудуқ туман Кенгашининг 51-сессияси бўлиб ўтди
Халқ депутатлари Жалақудуқ туман Кенгашининг 51-сессияси бўлиб ўтди. Сессия ишида
Жалақудуқ тумани бўйича 2024 йил вегетация даврида суғориш ишлари учун ажратилган сув лимитини тасдиқлаш тўғрисидаги, Ҳалқ депутатлари Жалақудуқ туман Кенгашининг туман аҳолиси, ижтимоий соҳа объектлари ва иқтисодиёт тармоқларини 2024 йилда энергия ресурслари билан барқарор таъминлаш
тўғрисидаги, Жалақудуқ туман ҳокимининг 2021 йил 28 май кунги “Жалақудуқ тумани, Қутлуғ маҳалла фуқаролар йиғинида жойлашган фуқаро Қўзибоев Тохиржон томонидан хусусийлаштирилган “Қишлоқ хўжалик омбори” бино-иноотларини бошқа жойга кўчириш ҳамда конпенсация сифатида ер майдонини ажратиб бериш
тўғрисида”ги 461-К-сонли қарорини тасдиқлаш тўғрисидаги, “Саҳоват ва кўмак” жамғармасига тушган маблағларини сарфлаш тўғрисидаги, Қишлоқ хўжалигида фойдаланиладиган 100 га.ер майдонларини аукцион савдога чиқариш тўғрисидаги масалар кўриб чиқилди