"JAHOLATGA QARSHI MA’RIFAT BILAN KURASHAYLIK"
Yurtimizda tinchligimizni asrash,yoshlarni turli yot g‘oyalar ta’siriga tushib qolishini oldini olish maqsadida O‘zbekistonXDP Toshloq tuman tashkiloti deputatik guruhi tomonidan "Jaholatga qarshi ma’rifat" "Ogohlik- davr talabi" mavzularida targ‘ibot
tadbirlari o‘tkazilmoqda .Tadbirlarda soha mutaxassislari bilan bir qatorda, Xalq deputatlari tuman kengashi deputatlari ham faol ishtirok etmoqdalar.
Joriy yil 3-aprel kuni tuman gazlashtirish idorasi xodimlari bilan o‘tkazilgan mazkur tadbirda Xalq deputatlari tuman kengashi
deputatlik guruhi raxbari T. Soliev ishtirok etib,mavzu doirasida yig‘ilganlarga tushunchalar berdi.Tadbirda Jaholatga qarshi ma’rifat tamoyili asosida tinchlik va barqarorlikni ta’minlash, globolashuv jarayonida yoshlarni milliy qadriyatlarga sodiq, vatanparvalik ruhida tarbiyalash,yoshlarimizning sharqona urf-odatimizga xos muomila va muloqat madaniyatini shakllantirish hamda oshkora va pinxona ko‘rinishdagi g‘oyaviy tahdidlardan ularni asrash va turli aldovlarga uchmaslik borasida ularga tavsiyalar berildi.
Gulbahor Raximova. O‘zbekiston XDP Toshloq tuman tashkiloti ijrochi kotibi.