Deputatlar tomonidan tuman tibbiyot birlashmasining aholiga ko‘rsatayotgan tibbiy xizmatlari va bepul beriladigan dori vositalari bilan ta’minlash holati o‘rganildi
Deputatlar tomonidan tuman tibbiyot birlashmasining aholiga ko‘rsatayotgan tibbiy xizmatlari va bepul beriladigan dori vositalari bilan ta’minlash holati o‘rganildi.
Jarayon davomida tibbiyot xodimlari bilan suhbatlar o‘tkazilib, mavjud muammolar hamda ularni bartaraf etish choralari muhokama qilindi. Shuningdek, bemorlarning murojaatlari tinglanib, tibbiy xizmatlar sifatini yanada oshirish bo‘yicha tavsiyalar berildi. O‘rganish natijalari asosida mutasaddilarga tegishli topshiriqlar yuklatildi.
Mazkur o‘rganishning asosiy maqsadi — aholiga sifatli tibbiy xizmat ko‘rsatish tizimini yanada takomillashtirish, aholining salomatligini muhofaza qilish va tibbiyot tizimida mavjud muammolarni joyida hal etishdan iboratdir.