Murojaat sabab bo‘ldi — muammo yechim topdi.
Termiz tumani “ M.Eshtemirov” mahallasida istiqomat qiluvchi fuqarolar tomonidan uzoq yillardan buyon foydalanib kelinayotgan, ammo qoniqarli holatda bo‘lmagan yo‘l qismi bo‘yicha deputatga murojaat qilindi. Murojaatda mahalla ichki yo‘lining nosozligi, yomg‘irli mavsumlarda loyqa bo‘lib qolishi, maktab o‘quvchilari va keksalar uchun og‘irlik tug‘dirayotgani ta’kidlangan edi.
Mazkur murojaat xalq deputatlari Termiz tuman Kengashi deputati A.Avliyakulov tomonidan o‘rganilib, aholi vakillari bilan uchrashuv tashkil etildi. Aholining muammosi joyida ko‘rib chiqilib, bu yo‘lni “Obod qishloq” va mahalliy byudjet dasturi asosida asfaltlash masalasi tegishli tashkilotlar bilan kelishilib, dasturga kiritildi.
Aholining minnatdorchiligi
Yangi asfalt qilingan yo‘l aholi tomonidan katta mamnuniyat bilan kutib olindi. Ayniqsa, ota-onalar va maktabga qatnovchi bolalar bu qulaylikni katta minnatdorchilik bilan qarshi oldilar.
Deputatlik faolligi — amaliy natijada
Ushbu holat yana bir bor ko‘rsatdiki, fuqarolarning har bir murojaati e’tibor bilan ko‘rilmoqda, mas’ullar esa xalq vakillari orqali aholi ehtiyojiga yechim izlamoqda. Deputat faolligi va tashabbusi natijasida birgina yo‘l emas, balki xalq ishonchi va davlatga bo‘lgan e’tibor ham mustahkamlanmoqda.
Aholining murojaati, deputatning tashabbusi va davlat dasturlari uyg‘unligi natijasida muhim infratuzilma obyekti — asfalt yo‘l foydalanishga topshirildi. Bu esa, mamlakatimizda “Xalq davlat organlariga emas, davlat organlari xalq uchun xizmat qiladi” degan bosh tamoyil amalda qanday ishlayotganining yorqin misolidir.