Ko‘p qavatli uylarning kuz - qish mavsumiga tayyorgarlik holatlari o'rganilmoqda
✅Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati Moʻtabar Yo‘ldosheva hududidagi ko‘p qavatli uylarning kuz - qish mavsumiga tayyorgarlik holatlarini o‘rgandi
✅Joylarda aholi turmush darajasini oshirish, mavsumiy muammolarni o‘z vaqtida hal etish va mavjud kamchiliklarni aniqlash maqsadida Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati Moʻtabar Yo‘ldosheva Toyloq tumanidagi Charg‘bon mahallasidagi saylovchilar bilan uchrashdi.
✅Uchrashuv davomida deputat mahallada joylashgan ko‘p qavatli uylarning kuz-qish mavsumiga tayyorgarligi, shuningdek, obodonlashtirish va sanitariya holatini o‘rgandi. O‘rganish jarayonida aniqlangan ayrim kamchiliklar yuzasidan deputat M. Yo‘ldosheva tomonidan mahalla mas’ullariga aniq taklif va tavsiyalarini berdi.
✅Jumladan, aniqlangan muammolarni qisqa muddatlarda bartaraf etish bo‘yicha tegishli tashkilot rahbarlariga ko‘rsatmalar berildi va bu masala deputat nazoratiga olindi.
✅Deputatning bu tashabbusi mahalladagi fuqarolar tomonidan ijobiy qarshi olindi. Aholi tomonidan bildirilgan taklif va muammolar ham o‘rganilib, ularni hal etish yuzasidan tegishli choralar belgilandi.