FIDOYI O‘QITUVCHI ERTAMIZNING BUGUNGIDAN YAXSHIROQ  BO‘LISHINI KAFOLATLAYDI (https://nurobod.uz/ru/news/fidoiy-oqituvchi-ertamizning-bugungidan-yaxshiroq-bolishini-kafolatlaydi/)
Joriy yilning 9-sentabr kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev boshchiligida ta’lim yo‘nalishiga bag‘ishlab o‘tkazilgan videoselektr yig‘ilishida hamda Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanida o‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan tashkil etilgan tantanali tadbirda yurtboshimizning nutqi tabiiyki jamiyatimizda ilm-fan, ma’rifat hamda ta’lim sohasiga bo‘lgan e’tibor va ehtiromning yorqin ifodasi bo‘ldi.
So‘nggi sakkiz yil ichida mamlakatimizda ta’lim va ilm-fan sohasiga ajratilayotgan mablag‘lar 6 barobar oshganiligi hamda sal kam besh yuzta maktabning qurib foydalanishga topshirilganligi o‘qituvchi va o‘quvchilarga qaratilgan keng qamrovli e’tibordan cheksiz hurmat- izzatdan dalolat beradi.
Batafsil (https://nurobod.uz/ru/news/fidoiy-oqituvchi-ertamizning-bugungidan-yaxshiroq-bolishini-kafolatlaydi/)