Deputat so‘rovi amalda!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 11- avgustdagi “2021-yildan boshlab irrigatsiya va melioratsiya ob’yektlarini qurish, rekonstruksiya qilish hamda melioratsiya ob’yektlarini tizimli ta’mirlash tiklash bo‘yicha ustivor loyihalarni tanlash va amalga oshirish to‘g‘risida”gi PQ-4801-sonli qarori ijrosi hamda Gulshan va Bog‘i eram mahalla fuqarolar yig‘inlari hududida istiqomat qiluvchi aholining murojaatiga asosan mahalla fuqarolar yig‘ini faollari bilan joyiga chiqib o‘rganilganda aholi tomorqa yerlarning meliorativ holatini yanada yaxshilash uchun Gulshan mahalla fuqarolar yig‘ini hududidagi ichki zovurlarni 3500 metr hamda Bog‘i eram mahalla fuqarolar yig‘ini hududidagi ichki zovurlarni 4000 metr masofasini chopish zarurligi aniqlangan.
Ushbu masala yuzasidan Bo‘ston tumani meliorativ uchastka boshlig‘i nomiga deputat so‘rovi yuborilgan.
Hududda istiqomat qiluvchi aholini manfaatlarini ximoya qilib yuborilgan deputat so‘rovi ijrosi bo‘yicha ichki zovurlarni chopish ishlari jadallik bilan davom etmoqda.