Doimiy komissiya yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Bugun 6-noyabr kuni Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashining Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
🔹O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Bo‘stonliq tumani bo‘linmasi kengashining 2025-yil 3- noyabrdagi 16-sonli murojaatini ko‘rib chiqish to‘g‘risida;
🔹Bo‘stonliq tumanida investitsiyalarni o‘zlashtirish, eksport va mahalliy sanoat bo‘yicha belgilangan prognoz ko‘rsatgichlarini 2025-yil uchinchi chorak yakuni bilan bajarilishi to‘g‘risida;
🔹Bo‘stonliq tumanida 2025-yilda “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturi doirasida tanlangan mahallalarda aholi turmush tarzini yaxshilash bo‘yicha joriy yil uchinchi chorak yakuni bilan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida mas'ullarning hisobotlari eshitildi.