Bugun, Xalq deputatlari Boyovut tumani kengashida "Yettinchi chaqiriq Xalq deputatlari Boyovut tumani kengashining o‘n oltinchi sessiyasi" kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiyasi hamda Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalari yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
2-masala, Boyovut tumanidagi aholining ijtimoiy ehtiyojmand toifalarini 2026-yilda ishga joylashtirish uchun ish o‘rinlarining eng kam sonini belgilash va zaxiraga qo‘yish to‘g‘risida; (Mas’ul: tumani Kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi K.Xudoyberdiyev);
4-masala, Boyovut tumani mahalliy budjetining 2025-yil II- va III-chorak daromadlar rejasini oshirib bajarilishi natijasida shakllangan qo‘shimcha mablag‘larini yo‘naltirish yuzasidan tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari (F.Xudaynazarov)ning axboroti;
5-masala, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 20-dekabrdagi “Hududlarda yuqori iqtisodiy o‘sish va aholi bandligini ta’minlashning yangi tizimini yo‘lga qo‘yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va mas’uliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-223-sonli Farmonini ijrosi to‘g‘risida; (Mas’ul: tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari F.Xudaynazarov)
6-masala, Boyovut tumanidagi fermer xo‘jaliklari, klasterlar va boshqa suv iste’molchilarga 2025-2026-yillar kuz-qish davri uchun ajratilgan suv limiti va haqiqiy olinadigan suv miqdori to‘g‘risida; (Mas’ul: tuman “Suv yetkazib berish xizmati” DM direktori)
7-masala, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-oktyabrdagi “Ichimlik suv ta’minoti va oqova suv tizimini yanada takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-343-son qarori ijrosi yuzasidan “Sirdaryo suv ta’minoti” MCHJ Boyovut tumani bo‘limi rahbari (U.Urolov)ning hisoboti;