Xalq Deputatlari Parkent tuman Kengashiga 13-Istiqbol saylov okrugidan saylangan deputat Mahmudova Baxtinisa Zuxriddinovna “Istiqbol” MFY xududidagi 1-sonli ixtisoslashtirilgan maktabida mahalla yettiligi va maktab ma`muriyati hamkorligida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi "2025-yilda Respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo`yicha chora tadbirlari to'g'risida"gi PQ-1-son qarorini ijrosini ta'minlash maqsadida o`tkazilgan targ'ibot tadbirlarining navbatdagisida ishtirok etdi. Tadbirda o`quvchilarga huquqbuzarliklarni oldini olish, hududdagi keng ko`lamli bunyodkorlik ishlari bo`yicha ma`lumotlar berildi.Davra suhbati savol-javoblarga boy tarzda tashkil etilib o`quvchilarni qiziqtirgan savollariga ma`sullar tomonidan javob berildi.