XALQ DEPUTATLARI KONIMEX TUMAN KENGASHINING NAVBATDAGI O'N TO'RTINCHI SESSIYASI O'TKAZILDI
Bugun Xalq deputatlari Konimex tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o'n to'rtinchi sessiyasi bo'lib o'tdi.
Sessiya ishi davomida:
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Konimex tumanidagi Xalq qabulxonasining hududdagi tashkilot rahbarlari tomonidan murojaatlar bilan ishlash holati yuzasidan kiritgan axboroti to‘g‘risida;
- Konimex tumani adliya bo‘limi tomonidan 2025-yilning sentabr oyida tumandagi “Ko'kcha” mahalla fuqarolar yig‘inida o‘tkazilgan “Huquqiy mahalla” aksiyasi natijalari hamda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar to'g'risida;
- Tumandagi kriminogen vaziyat, jinoyatchilik hamda huquqbuzarliklarni oldini olish va profilaktika qilish borasida 2025-yilning 9 oyi davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
- Tumanda 2025-2026-yillarning kuzgi-qishki davr uchun ajratilgan cheklangan suv miqdori limitlarini tasdiqlash to‘g‘risida;
- Tumanda yoshlar bandligini ta’minlash, hokim va yoshlar uchrashuvlari to‘g‘risida va boshqa masalalar ko'rib chiqildi.
Sessiya ishi tuman hokimligining "Facebook" ijtimoiy tarmog'idagi rasmiy sahifasi orqali onlayn yoritib borildi: