Жиззах вилояти Коррупцияга қарши курашиш Ҳудудий кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди
Маhalla faol yoshlari bilan ochiq muloqot va suhbat oʻtkazildi.
Joriy yilning 22-oktyabr kuni xalq deputattlari Boʻstonliq tumani Kengashi deputati M.Mirabdullayev “Do‘stlik” mahallasining faol yoshlari bilan ochiq muloqot va suhbat o‘tkazdi.
🔹Uchrashuvda asosiy e’tibor yoshlarning bandligini ta’minlash, ularni kasb-hunarga yo‘naltirish va tadbirkorlikka jalb etish masalalariga qaratildi.
🔹Deputat M.Mirabdullayev yoshlarga hozirgi kunda yaratilib berilayotgan imkoniyatlardan samarali foydalanishga chaqirdi.
🔹Suhbat davomida yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollar, muammolar va takliflarini bildirishdi. Ular orasida ish topishdagi qiyinchiliklar, kasb o‘rganishga bo‘lgan ehtiyojlar, tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yishdagi to‘siqlar va moddiy ko‘mak zarurligi haqida so‘z bordi.
🔹Murojaatlar yuzasidan ayrim masalalar joyida hal etilib, qolganlariga qonun doirasida tushuntirish ishlari olib borildi.