Saylovchilar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Uzun tumani Kengashi raisi Xabibulla Bozorov, hokimning sohalar bo‘yicha o‘rinbosarlari hamda tashkilot rahbarlari bilan birgalikda tumandagi Saxovat mahallasida sayyor qabul o‘tkazdi. Uzun tuman hokimligi tashabbusi bilan tashkil etilgan sayyor qabulda fuqarolar o‘zlarini qiynayotgan muammolar, turli masalalar bo‘yicha murojaatlari bilan ishtirok etdi.
Qabulda tuman hokimi fuqarolarning eski sim yog‘ochlarni almashtirish, ichki yo‘llarni ta’mirlash, bolalar nafaqasi, ichimlik suvi tarmog‘ini tortish kabi masalalarga oid 20 dan ortiq murojaatlarini tinglab, ularga o‘z munosabatini bildirdi. Murojaatlarning ayrimlari shu yerning o'zida ijobiy hal etilgan bo'lsa, ijrosi ma’lum muddat talab qilinadigan murojaatlarni ijobiy hal etish bo‘yicha mutasaddilarga yo‘naltirildi va nazoratga olindi.