📌 2025-2026 yillarda Ishtixon tumani hududida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-298 va PQ-49 qarorlarining ijrosini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilgan chora-tadbirlar yuzasidan Ishtixon tumani hokimining birinchi o‘rinbosari Q. Nuriddinov hisobot berdi.
🔍 Hisobotdan muhim nuqtalar:
🟢 Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi mahallalar: Odil va Shayxislom mahallalari tanlandi, jami 10 mlrd so‘m mablag‘ ajratildi. Ichki yo‘llar ta’mirlandi, bolalar va sport maydonchalari qurildi, yangi ish o‘rinlari yaratildi.
🟢 Og‘ir sharoitdagi mahallalar: 8 ta mahalla rivojlantirildi, jami 24 mlrd so‘m mablag‘ yo‘naltirildi. Sug‘orish tizimi yaxshilandi, yo‘llar ta’mirlandi, elektr tarmoqlari modernizatsiya qilindi, xavfsizlik va tadbirkorlik sharoiti yaxshilandi.
🟢 “Taraqqiyot va yetakchilik maskani” dasturi: 100 mlrd so‘m mablag‘ asosida 11 ta loyiha amalga oshirildi. Yo‘l, elektr, ichimlik suvi, gaz, ijtimoiy soha va ko‘kalamzorlashtirish infratuzilmasi rivojlantirildi.
📢 Hisobotda ta’kidlanganidek, amalga oshirilgan chora-tadbirlar hududlarni rivojlantirish, aholi yashash sharoitini yaxshilash va barqaror ish o‘rinlarini yaratishga qaratilgan.