Ishtixon tumani deputatlari va “Mahalla yettiligi”ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish
Ishtixon tumani Kengashi deputatш “Kiberxavfsizlikni taʼminlash va bank mahsulotlaridan samarali foydalanish” mavzusida tushuntirish ishlarini olib bordi
Deputat - “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish yuzasidan uchrashuv o'tkazdi
Xalq deputatlari Urganch shahar Kengashi 3-Toza-bog‘ okrugi deputati R.Boltayev, o’zi saylangan Urganch shahridagi J.Manguberdi va Toza-bog‘ MFYda bo‘lib,O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-35-V-sonli Qarori bo‘yicha tushuncha berdi va kelgusida hamkorlik qilish bo‘yicha ish rejalarini kelishib oldi.
Jumladan, ijtimoiy muhofaza, sog’liqni saqlash sohasidagi muammolar muhokama qilindi. Uchrashuv davomida o’rtaga tashlangan masalalarning har biri ro’yxatga olinib, qisqa fursatlarda ijrosini ta'minlashga kelishib olindi va tegishli tashkilotlarga ijrosini ta’milash uchun so‘rov yuborildi.