Gʻuzorda deputatlar va faol nuroniylar kambagʻallikni qisqartirishga oʻz hissalarini qoʻshmoqda
Toshkent investitsiya forumida 30,5 mlrd dollarlik bitimlar imzolandi
Xususan, "Yo‘l xarita"da 44-bandida belgilangan "Tumandagi 3 ta maktablar hududidagi bo‘sh turgan binolarda zamonaviy ta’lim xizmatlar (tilga o‘qitish, IT va boshqa) tashkil qilish" maqsadida deputati tomonidan 47-umumta’lim maktabida o‘rganishlar olib borildi. O‘rganishlar jarayonida maktabda hozirda bo‘sh binolar mavjud emasligi aniqlandi.
Shunga qaramay, maktab jamoasi yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish borasida tashabbuskorlik ko‘rsatmoqda. Xususan, kompyuter savodxonligini oshirish hamda xorijiy tillarni o‘rganishga bo‘lgan qiziqishni rag‘batlantirish maqsadida rus va ingliz tili bo‘yicha to‘garaklar tashkil etilganligi aniqlandi.
Bu kabi tashabbuslar yoshlarning bilim va ko‘nikmalarini oshirish, ularni zamonaviy kasblarga yo‘naltirishda muhim omil bo‘lib xizmat qilmoqda.