Sessiya ishida muhim masalalar muhokama qilindi
Sessiya ishida Uchko‘prik tumanida 2025-yilning uchinchi choragi davomida "Zarbdor" tajribasi asosida ishlab chiqilgan drayver loyihalarning amalga oshirilishi hamda ushbu loyihalarga ajratilgan mablag‘lardan maqsadli foydalanilishi holati yuzasidan tumandagi mas’ul rahbarlarning hisobotlari to‘g‘risida;
"O‘zbekiston – 2030" strategiyasini "Atrof-muhitni asrash va "yashil iqtisodiyot" yilida amalga oshirishga oid Davlat dasturi" doirasida Uchko‘prik tumanida 2025-yilning uchinchi choragida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
Uchko‘prik tumanida "Infratuzilma va ijtimoiy barqarorlik" jamg‘armasiga yo‘naltirilgan mablag‘lardan foydalanish to‘g‘risida;
Aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish dasturi ijrosi yuzasidan Uchko‘prik tumanida 2025-yilning uchinchi choragi davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risidagi va boshqa masalalar ko‘rib chiqildi.