Aziz – ustozlar, Sizlar doim ardog‘imizdasiz!
Farg‘ona viloyatidan Oliy Majlis senati huzuridagi "Yoshlar parlamenti" ilm-fan, madaniyat va turizm masalalari komissiyasi a’zosi Fayzullo Mirzayev, O‘zbekiston “Adolat” SDP Farg‘ona tuman Kengashi raisi Nodirbek Karimov hamda O‘zbekiston Adolat SDP Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi deputati Ozodaxon Dadajonovalar tomonidan 1-oktyabr “Ustoz va murabbiylar kuni” munosabati bilan Farg‘ona tumani hududidagi 55-sonli umumta’lim maktabida faoliyat olib borayotgan ustoz va murabbiylarni kasb bayrami bilan tabriklab hamda “Adolat” SDPsining faollari va aynan shu maktabning ustozlaridan 2 nafarlariga estalik sovg‘alari topshirildi.
Ajdodlarimiz yaxshidan bog‘ qolar, deya ta’kidlaganlaridek, ustozlardan nafaqat yaxshi nom, balki bog‘ ham qoldirdimoqdalar.Ustozlarimizga uzoq yillar o‘zlarining ilmlari, pand-nasihatlari, maslahatlari va duolari bilan yoshlarimizga o‘rnak va tirgak bo‘lishlarini, o‘zlari sevgan mas’uliyatli va mashaqqatli kasblarida muvaffaqiyatlar va eng avvalo har bir inson uchun zarur bo‘lgan sog‘lik-salomatlik tilab qolamiz.