Deputatning tashabbusi qo‘llab-quvvatlandi
Farg‘ona tumanida joylashgan Navro‘z MFYda istiqomat qiluvchi fuqarolar murojaatlari ijobiy hal qilindi
НАВБАТДАГИ ДОИМИЙ КОМИССИЯ КО'ШМА ЙИГ'ИЛИШИ
"Ayollar daftari"ni shakllantirish va mahallalardagi xotin-qizlar faollari bilan jinoyatchilik va huquqbuzarlikni oldini olish bo'yicha davra suhbati tashkil etildi.
Uchquduq tuman oila va xotin-qizlar bo‘limida tuman hokimi o‘rinbosari N.Najmiddinova, xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri, tuman targ‘ibot guruhi rahbari, “Oqila ayollar” harakati rahbari M.Kamolova va mahalla xotin-qizlar faollari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda xotin-qizlar o‘rtasida ma’naviy-ma’rifiy faoliyatni tartibga solish, ularni buzg‘unchi va yot g‘oyalar ta’siridan asrash, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, erishilayotgan yutuqlar bilan tanishtirib borish, milliy va diniy qadriyatlarimizni asrab-avaylash, o‘zaro mehr-oqibat va hamjihatlikni ta’minlash borasida tushuntirish ishlari olib borildi.