1-Bobir saylov okrugidan saylangan xalq deputatlari Bo‘ka tumani Kengashi deputati D.Po‘latov o‘z saylovchilari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda o‘tgan davrda qilingan amaliy ishlar, o‘z yechimini kutayotgan muammolar, "Do‘stlik"  MFY hududida har tomonlama bo‘layotgan o‘zgarishlar, jumladan qurilish, obodonlashtirish, hududdagi 3-maktabda olib borilayotgan ta'lim va tarbiya ishlari, mahalla yettiligi bilan vazifalar bayon etildi.
Shu bilan birga yig‘ilganlarga, xalq deputatlari Bo‘ka tumani Kengashining navbatdan tashqari VII- chaqiriq 27-sessiyasida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 8-oktabrdagi PQ-298-son qarori ijrosini tumandagi ijrosi to‘g‘risida, tuman hokimini bergan axboroti bo‘yicha ham fikr almashildi.
Shuningdek, aholi tomonidan takliflar, navbatdagi vazifalar va topshiriqlar bo‘yicha fikrlar bildirildi. Tadbir yakunida bunday uchrashuv muntazam o‘tkazilishi haqida kelishib olindi.