G‘o‘lba agrofirmasida seminar o‘tkazildi
G‘o‘lba agrofirmasiga qarashli "Bekat" fermer xo‘jaligida agrar sohani yanada rivojlantirish, mavjud yer maydonlaridan samarali va oqilona foydalanish, zamonaviy agrotexnologiyalarni keng joriy etish masalalariga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi. Tadbirda tuman hokimi, tuman Kengashi deputati Behzod Raxmatullayev, "Bekat" fermer xo‘jaligi raisi tuman kengashi deputati Farxod Sattorovich, soha mutaxassislari, fermerlar va qishloq xo‘jaligi xodimlari ishtirok etib, ishlab chiqarish samaradorligini oshirish bo‘yicha o‘zaro fikr almashdilar.
Seminar davomida mutaxassislar ilg‘or tajribalar asosida intensiv bog‘dorchilikni rivojlantirish, yuqori hosildor navlarni tanlash va ularni parvarishlashning zamonaviy usullari haqida atroflicha ma’lumot berdilar. Seminar yakunida Ayniqsa, suv resurslaridan tejab-tergab foydalanish, tomchilatib sug‘orish tizimlarini joriy etish hamda mineral o‘g‘itlarni ilmiy asosda qo‘llash orqali hosildorlikni oshirish mumkinligi ta’kidladilar