#Doimiy_kommissiya_yig'ilishi
Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashining Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiya yig‘ilishi bo`lib o`tdi.
💠Mazkur komissiya kun tartibida Viloyatda “Kambag‘allikdan – farovonlik sari” dasturi doirasida 2025-yilning 6 oyi davomida amalga oshirilgan ishlar bo`yicha Viloyat Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi boshlig‘i Z.Yo`ldoshevning deputatlar tomonidan tinglanib atroflicha muhokama qilindi.
💠Shuningdek, mahalliy byudjetning qo‘shimcha manbalaridan foydalanish chora-tadbirlari va Viloyatda 2025-yilda “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturi doirasida tanlangan mahallalarda tomorqa yerlarini sug’orishni yaxshilash bo‘yicha dasturga kiritilgan takliflarga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish yuzasidan Viloyat Iqtisodiyot va moliya boshqarmasi boshlig‘i o`rinbosari N.Jo`raev hisobot berib, deputatlar tomonidan muhokama qilindi.